کد خبر: ۶۶۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
معاون رئیس‌جمهور گفت: مردم باید اورژانس اجتماعی را بشناسند تا در صورت مشاهده همسرآزاری، کودک آزاری و مسائلی از این قبیل با خط ١٢٣ تماس بگیرند و گزارش دهند.
صنعت بیمه -شهرکرد- معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: تقویت، راه اندازی و توسعه فعالیت های اورژانس اجتماعی در تمامی استان های کشور در دستور کار دولت قرار دارد.

به گزارش خبرنگاران، معصومه ابتکار پیش از ظهر شنبه در حاشیه بازدید از پایگاه اورژانس اجتماعی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: اورژانس اجتماعی می‌تواند زنان، سالمندان و کودکان را در مقابل خشونت‌ها و انواع آسیب‌های اجتماعی محفاظت کند.

وی عنوان کرد: تقویت و راه اندازی و توسعه فعالیت های اورژانس اجتماعی در تمامی استان های کشور در دستور کار دولت قرار دارد و همچنین از مهمترین اولویت ها محسوب می شود.

ابتکار یادآور شد: پیگیری بیمه زنان بدسرپرست و بی سرپرست، توسعه مشاغل خانگی، صنایع‌دستی و ...  از اصلی ترین اهداف دولت به شمار می رود.

وی بیان کرد: حمایت دولت در راستای توسعه مشاغل خانگی افزایش می یابد و این امر زمینه ساز ایجاد اشتغال زنان است.

فعالیت ۴۰۰ مرکز اورژانس اجتماعی در چهارمحال و بختیاری

وی تاکید کرد: از دیگر برنامه های در حال پیگیری می توان به افزایش درآمد زنان سرپرست خانواده و ایجاد اشتغال پایدار اشاره کرد.

معاون رئیس‌جمهور گفت: مردم باید اورژانس اجتماعی را بشناسند تا در صورت مشاهده همسرآزاری، کودک آزاری و مسائلی از این قبیل با خط ١٢٣ تماس بگیرند و گزارش دهند.

ابتکار گفت: بیش از ۴۰۰ مرکز اورژانس اجتماعی در کشور وجود دارد که این مهم یکی از بهترین روش‌های مداخله در آسیب‌های اجتماعی است.

وی تاکید کرد: ایجاد اشتغال در جامعه به ویژه برای زنان نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه دارد.


منبع:مهر
برچسب ها: بیمه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار