کد خبر: ۶۶۹۴۵
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲
صنعت بیمه - دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات گفت: با توجه به کاهش قدرت خرید مردم در سال جاری، مصرف کالاهایی مانند بیسکویت، شیرینی و شکلات تا ۴۰ درصد کاهش یافته است.

جمشید مغازه‌ای امروز در حاشیه نمایشگاه بیسکویت، شیرینی و شکلات در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه با توجه به اعمال تحریمهای آمریکا علیه ایران این نمایشگاه چه تغییری در مقایسه با سال‌های قبل دارد اظهار کرد: همه تولیدکنندگان در نمایشگاه سالجاری حضور دارند و تغییری از بابت تعداد حضور شرکت کنندگان ایرانی در این نمایشگاه وجود ندارد.

وی افزود: صنعت شیرینی و شکلات نیز مانند دیگر صنایع کشور تاثیرات از این موضوع پذیرفته است اما مشاهده می شود که در نمایشگاه امسال تغییرات کمی در مقایسه با سال گذشته وجود دارد.
دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات ادامه داد: در نمایشگاه سالجاری 420 شرکت کننده حضور دارند که 18 شرکت آن از 25 کشور دنیا هستند و در نمایشگاه سالجاری از لحاظ تعداد کشورهای حاضر در این نمایشگاه کاهشی نداشته‌ایم اما از لحاظ تعداد شرکتها کاهش داریم به طوری که تعداد سالنهای نمایشگاه از 11 به 10 رسیده است.

مغازه‌ای گفت: آمریکا به دنبال آن است که مشارکت شرکت کنندگان خارجی را در این نمایشگاه و صنعت کاهش دهد و به طور مرتب علیه ایران تبلیغ می‌کند.

وی اظهار کرد: مواد اولیه مورد نیاز این صنایع تحت تاثیر نوسانات ارز قرار گرفته و تا حدودی این صنعت در بلاتکلیفی قرار دارد؛ از طرفی موضوع برگشت ارز به سامانه نیما به طور دقیق مشخص نیست که به چه صورت باید انجام شود زیرا برای برگشت پول چند راه پیش تولیدکنندگان قرار گرفته است.
وی با باین اینکه تولید در بخش صنعت شیرینی و شکلات در رکود قرار گرفته است گفت: کارخانجاتی که سهم بالایی از تولید را در اختیار دارند به دلیل کاهش قدرت خرید مردم میزان تولید خود را کاهش داده‌آند و بیشتر به صورت دریافت سفارش تولید انجام می‌دهند.

دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات گفت: میزان تولید در سال گذشته یک میلیون و 600 هزار تن بود که 240 هزار تن آن به ارزش 700 میلیون دلار صادر شد اما وضعیت تولید در سالجاری با توجه به کاهش تقاضای بازار داخلی مشخص نیست هرچند که ما امیدواریم که از طریق صادرات بتوانیم بخشی از ضرر خود را تامین کنیم.

مغازه‌ای یادآور شد: در شرایط فعلی مردم به دنبال خرید کالاهای اساسی مورد نیاز خود هستند و صنعت ما در این روزها در حاشیه قرار گرفته است زیرا مردم باید ابتدا نیازهای اولیه خود را تامین کنند.
وی با بیان اینکه باید مراقب صنعت شیرینی و شکلات بود و از آن در این شرایط اقتصادی کشور حمایت کرد گفت: این صنعت به 66 کشور دنیا صادرات دارد و استانداردهای اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا را پاس می‌کند و به کشورهای سختگیری مانند روسیه و ژاپن صادرات انجام می‌شود و در صورت حمایت ظرفیت صادرات یک و نیم میلیون دلاری در این صنعت وجود دارد.منبع:تسنیم
برچسب ها: شیرینی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار