کد خبر: ۶۷۲۷۵
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به ظرفیت‌های هرمزگان در زمینه صادرات غیرنفتی، تصریح کرد: بیشترین صادرات کشور از بندر شهید رجایی و بنادر استان هرمزگان صورت می‌گیرد.
صنعت بیمه - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: کارگزاری رسمی صندوق ضمانت صادرات ایران با هدف توسعه صادرات غیرنفتی در هرمزگان فعال می‌شود.

ایرج حیدری در نهمین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان با اشاره به اهمیت صادرات غیرنفتی، تصریح کرد: موضوع صادرات غیرنفتی با توجه به اهمیت و نقش آن در توسعه کشور یکی از مباحث مهم در سال های اخیر بوده است که رونق این بخش به  صورت ویژه در دستور کار مدیران ارشد کشور بوده است.

وی افزود: توسعه صادرات غیرنفتی با هدف کاهش وابستگی کشور به صادرات نفت امر مهمی است که بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: در زمینه صادرات غیر نفتی تجار و بازرگانان کشور باید از فعالیت در این عرصه اطمینان خاطر کامل داشته باشند و دغدغه‌ای در رابطه با از دست رفتن سرمایه شان نداشته باشد. در صورت وجود ضمانت نامه های صادرات ، صادرکنندگان با فراغ بال در این عرصه به فعالیت خواهند پرداخت و شاهد رونق این بخش مهم خواهیم بود.

وی گفت: توسعه صادرات غیر نفتی به نوبه خود رونق بخش تولید و اشتغال کشور را به همراه خواهد داشت و رونق بخش صادرات غیر نفتی نشانگر آن است که بخش تولید کشور همچنان فعال است و با فعال بودن این بخش چرخه اشتغال پایدار کشور هم تضمین خواهد بود. باید از ظرفیت خوب صندوق ضمانت صادرات ایران برای افزایش صادرات غیر نفتی در استان هرمزگان به عنوان یک مشوق به بهترین نحو ممکن بهره برد.

وی تصریح کرد: مزایای صندوق ضمانت صادرات کشور برای بازرگانان و تجار استان توسط اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و سازمان صمت تشریح شود تا از این مهم به بهترین نحو بهره گرفته شود.

حیدری تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های که هرمزگان در زمینه صادرات غیر نفتی دارد، استقرار کارگزار رسمی صندوق ضمانت صادرات کشور در استان با هدف توسعه این بخش ضروری است و این مهم به زودی محقق خواهد شد تا  از ظرفیت های صندوق ضمانت صادرات کشور برای افزایش صادرات غیرنفتی استان بهره گرفته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به ظرفیت‌های هرمزگان در زمینه صادرات غیرنفتی، تصریح کرد: بیشترین صادرات کشور از بندر شهید رجایی و بنادر استان هرمزگان صورت می‌گیرد.

وی گفت: با توجه به ظرفیت‌هایی که هرمزگان در حوزه صادرات کشور دارد صندوق ضمانت صادرات کشور هرمزگان را در زمینه ضمانت نامههای صادراتی نگاه ویژه به هرمزگان در این زمینه داشته باشد تا فعالان این عرصه بدون دغدغه به فعالیت بپردازند.

حیدری با اشاره به اهمیت بیمه در بحث صادرات، خاطرنشان کرد: توسعه بیمه در امر صادرات نیازمند توجه جدی فعالان دو بخش هم بیمه گر و هم بیمه گزار است و موانعی که در مسیر توسعه بیمه در این زمینه وجود دارد ریشه یابی و رفع شود.در صورت استقبال صادر کنندگان از بیمه، بخش مهمی از دغدغه های فعالان این بخش در  زمینه صادرات محصولات رفع خواهد شد.منبع:ایسنا
برچسب ها: بیمه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار