کد خبر: ۶۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۱ - ۱۵:۲۶
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: ۱۰ هزار و ۸۰۰ نفر از کودکان مهدهای این استان زیر پوشش بیمه قرار گرفتند.

صنعت بیمه -  معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: 10 هزار و 800 نفر از کودکان مهدهای این استان زیر پوشش بیمه قرار گرفتند.


به گزارش خبرگزاری مهر، نسرین شهبازی افزود: بیمه کودکان مهدهای کودک از طریق بهزیستی کشور از نوع حوادث و مسئولیت انجام گرفته است.

 

وی ادامه داد: علاوه بر این 605 نفر از مربیان و مدیران مهدهای کودک نیز زیر پوشش این بیمه قرار گرفته اند.

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی ایلام اضافه کرد: بیمه کودکان مهدهای کودک با هدف حفظ امنیت این افراد در مهدهای کودک در طول سال اجرا می شود.

 

شهبازی از اجرای طرح بیمه تامین اجتماعی ویژه مدیران مهدهای کودک خبر داد و گفت: 140 نفر از مدیران مهدهای کودک استان زیر پوشش این بیمه قرار گرفته و مابقی نیز در حال تشکیل پرونده هستند.

 

ملت ایران وفاداری خود را به آرمان های نظام ثابت کرده است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: ملت ایران و به ویژه استان ایلام همواره وفاداری و پشتیبانی خود را از آرمان های نظام اسلامی ثابت کرده اند.

 

حجت الاسلام محمد نقی لطفی در دیدار با جمعی از بزرگان ایل شوهان اعلام کرد: مردم با حضور در صحنه های مختلف نظام اعلام کرده که پشتیبان نظام، رهبری و انقلاب اسلامی هستند.

 

وی ادامه داد: مردم حق بزرگی بر گردن نظام دارند و باید زمینه های لازم برای ارایه خدمات به عموم جامعه بیش از پیش فراهم شود.

 

آیین ویژه سوگواری اربعین حسینی در امامزاده علی صالح(ع) برگزار می شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه ایلام گفت: آیین ویژه سوگواری اربعین حسینی به صورت ویژه در امامزاده علی صالح(ع) شهرستان مهران برگزار می شود.

 

حجت الاسلام  محمد کاروند افزود: حرکت کاروان 10 هزار نفری عزاداران حسینی صبح روز پنج شنبه به سمت حرم مطهر امامزاده علی صالح (ع) آغاز و تا ظهر ادامه دارد.

 

وی ادامه داد: آیین اربعین حسینی راس ساعت 14 الی 16 روز پنج شنبه 14 دی ماه در حرم مطهر امام زاده علی صالح (ع) بخش صالح آباد برگزار می شود.

 

حجاب اسلامی با سنت های بومی محلی تضاد ندارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: حجاب اسلامی با حجاب های سنتی و بومی محلی تضاد ندارد.

 

حجت الاسلام  محمد نقی لطفی در نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی ایلام افزود: حجاب اسلامی حجاب برتر و نمونه بارز عالی ترین وقار زنان است.

 

وی ادامه داد: بهترین نمونه حجاب در اسلام و در ایران وجود دارد اما کسی با تنوع حجاب مخالف نیست.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: حجاب یک اصلی دینی و قرآنی و از ضرورت های دین اسلام است.

 

 شاخص ارزیابی عملکرد در حوزه فرهنگی کاهش آسیب های اجتماعی است

استاندار ایلام گفت: شاخص ارزیابی عملکردها در حوزه فرهنگی از جمله حجاب، کاهش آسیب های اجتماعی است.

 

محمود عباس زاده در نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی ایلام افزود: حجاب خود یک فضیلت است و آثار اجتماعی بسیار مثبتی به دنبال دارد.

 

وی ادامه داد: جامعه باحجاب، ناهنجاری اجتماعی کمتری دارد و این یک شاخص برای ارزیابی نتیجه کارهای فرهنگی در این زمینه است.

 

وی اظهار  داشت: در طرح های و برنامه های فرهنگی بر خلاف پروژه های عمرانی و فنی چارچوب کار به طور کامل مشخص نیست.

 

 

91 درصد مصوبات شورای برنامه ریزی استاندارد ایلام اجرایی شد

 

معاون اداره کل استاندارد استان ایلام از اجرایی شدن 91 درصد از مصوبات شورای برنامه ریزی و هماهنگی امور اجرایی این اداره کل از ابتدای سال 91 تاکنون خبر داد و گفت: در 9 ماهه سال جاری، 14 جلسه شورای برنامه ریزی در این اداره کل تشکیل شده و 126مصوبه نیز در آنها به تصویب رسیده است.

 

 

مرضیه قنبریان ادامه داد: در این جلسات از مجموع 126 مصوبه، 115مصوبه اجرا و عملیاتی شده است.

 

 

وی اظهار داشت: بیشترین مصوبات این جلسات مربوط به واحدهای اداری مالی، روابط عمومی و اجرای استاندارد، و اهم مصوبات آن تهیه برنامه استراتژیک، به روز کرن ثبت اطلاعات در سیماوا، تعیین راهکارهای صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی، پیگیری جدی اقدامات حقوقی و برگزاری منظم جلسات کمیته کنترل کیفیت مصالح ساختمانی بوده است.

 

 

درآمد اداره کل استاندارد ایلام امسال 189 درصد افزایش داشت

 

رئیس اداری مالی استاندارد استان ایلام گفت: درآمدهای وصولی این اداره کل از ابتدای سال 91 تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل 189 درصد افزایش داشته است.

 

 

بهمن رحمتی با اعلام این مطلب افزود: مجموع درآمدهای وصول شده این اداره کل در نه ماهه سال جاری به بیش از یک میلیارد ریال رسیده که نسبت به نه ماهه سال 90، رشد چشمگیری داشته و درصد تحقق اهداف برنامه درآمد نیز نسبت به میزان مصوب شده آن افزایش پیدا کرده است.

 

 

رحمتی اظهار داشت: بیشترین درآمد وصولی این اداره کل در سال 91 مربوط به اخذ هزینه آزمون و صدور گواهینامه انطباق کالاهای وارداتی در بازارچه مرزی مهران بوده است.

 

 

وی اعلام کرد: درآمدهای اداره کل استاندارد ایلام از محل هایی از جمله دریافت هزینه آزمون، کارمزد خدماتی واحدهای تولیدی، اخذ هزینه صدور و تمدید پروانه کاربرد علامت استاندارد، هزینه بازرسی، کار کارشناسی، نمونه برداری، آزمون انگ فلزات گرانبها، هزینه آموزش مدیران کنترل کیفیت و هزینه آزمون و گواهینامه انطباق کالاهای وارداتی جذب می شود.

 

 

هزینه صدور پروانه استاندارد در ایران از اغلب کشورها کمتر است

 

مدیرکل استاندارد ایلام  گفت: هزینه صدور پروانه کاربرد نشان استاندارد در ایران یکصد هزار تومان است که در مقایسه با سایر کشورها بسیار کمتر است.

 

 

مسعود جوادی گفت: مطالعات نشان می دهد در اغلب کشورها هزینه صدور پروانه استاندارد حدود 2500 دلار به علاوه هزینه های آزمون است که بسیار بیشتر از هزینه آن در کشورمان است.

 

 

وی افزود: به منظور حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی به رغم افزایش سایر تعرفه ها، هزینه های صدور پروانه در سنوات اخیر نه تنها افزایشی نداشته است بلکه کاهش هم یافته چرا که چند سال پیش یک واحد تولیدی با چند فرآورده دویست یا سیصدمیلیون ریال هزینه برای دریافت این پروانه پرداخت می کرد.

 

وی از همه تولیدکنندگان دعوت کرد با استفاده از این فرصت و بسته های حمایتی استاندارد در سال تولید ملی نسبت به دریافت پروانه استفاده از نشان استاندارد اقدام کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار