کد خبر: ۶۷۴۱۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
دکتر سیدمحمد هاشمی شهری - رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز گفت: تقسیم بندی دانشگاه های علوم پزشکی به مناطق آمایشی، برنامه ریزی بر اساس واقعیت های منطقه‌ای با نگاه به سیاست های کشوری را امکان پذیر خواهد کرد.
صنعت بیمه -مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: توجه به شرایط دشوار و ویژه‌ای که در زمان شروع طرح تحول نظام سلامت داشتیم، برای تحلیل واقع بینانه این طرح از سوی دانشگاه‌های مربوطه ضرورت دارد.

 دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه پایش عملکرد دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه ۸ آمایشی کشور در زاهدان افزود: طرح تحول نظام سلامت در شرایطی شروع شد که بیمارستان‌های ما با مشکلات عدیده‌ای مواجه بودند و رضایتمندی مردم و همکاران در پائین‌ترین وضعیت ممکن بود.

وی افزود: بعد از شروع طرح تحول نظام سلامت با وجود ارتقاء رضایتمندی مردم، شاهد ارائه برخی خدمات القایی و پرت منابع بودیم و در حال حاضر بازنگری این طرح بر اساس شاخص های علمی و واقعیت های اجتماعی مهم‌ترین وظیفه دانشگاه های علوم پزشکی است.

ایمانیه با اشاره به توجه ویژه وزیر بهداشت به مناطق در حال توسعه ادامه داد: با توجه به شرایط دانشگاه‌های منطقه ۸ در جنوب شرق کشور، قول‌هایی در زمینه رفع برخی از مشکلات این دانشگاه ها داده‌اند.

وی گفت: هدف از تشکیل این قبیل جلسات، شناسایی فرصت‌ها، معرفی الگوهای موفق، هم افزایی در تجارب و حذف نقاط ضعف است.

دکتر سیدمحمد هاشمی شهری - رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز گفت: تقسیم بندی دانشگاه های علوم پزشکی به مناطق آمایشی، برنامه ریزی بر اساس واقعیت های منطقه‌ای با نگاه به سیاست های کشوری را امکان پذیر خواهد کرد.

وی اذعان داشت: استانداردسازی خدمات بهداشت و درمان صرفا با هدف کاهش هزینه‌ها انجام نمی‌شود، بلکه انطباق خدمات با معیارهای علمی و صیانت از سلامت مردم مهم‌ترین هدف اجرای این امر است.

وی ادامه داد: لازم است تا میان توقعاتی که از نظام سلامت وجود دارد با واقعیت‌های مالی و اعتباری کشور تعادلی منطقی برقرار کنیم.

هادی طالعی - سر تیم‌ پایش دانشگاه‌های علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: با توجه به کمبود و یا نبود بخش خصوصی و خیریه در سیستان و بلوچستان، سهم عمده ارایه خدمات درمانی مردم بر عهده بیمارستان‌های دانشگاهی است.

وی ادامه داد: در شرایط خاص استان سیستان و بلوچستان، اعمال سقف در زمینه درآمدهای بیمه‌ای منجر به تحمیل فشار مضاعف بر اقتصاد بیمارستان می‌شود و پیشنهاد ما حذف این سقف از سوی سازمان‌های بیمه‌گر است.

وی تصریح کرد: تشکیل کمیته راهبردی، برنامه‌ریزی در زمینه مدیریت منابع و کاهش هزینه‌ها در کنار مدیریت توانمند و فعال بودجه‌ریزی از مهم‌ترین نقاط قوت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.


منبع:ایسنا
برچسب ها: بیمه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار