کد خبر: ۶۸۱۶۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
عباسی افزود: بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی سلامتی صرفاً به معنای فقدان بیماری و معلولیت نیست بلکه وجود رفاه و آسایش کامل جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی به معنای سلامت است.
صنعت بیمه -معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: توجه به حقوق زنان نقش مهمی در ارتقای سلامت خانواده و جامعه دارد.

به نقل از وزارت دادگستری، محمود عباسی در جلسه افتتاحیه همایش ملی حقوق سلامت زنان با گرامی داشت هفته ملی سلامت زنان تأکید کرد: زنان نیمی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند و سلامت آنان زیربنای سلامت خانواده ها و جوامع است و مشکلات آنان بر سلامت جسمی و بویژه سلامت روان خانواده، جامعه و نسل های بعدی تأثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: عوامل بیولوژیکی، اجتماعی، فرهنگی، مشکلات اقتصادی و تأثیر آن ها بر سلامت زنان، قانونگذاران را ملزم به توجه ویژه به وضعیت بهداشتی و سلامتی زنان می کند. سلامت با همه جوانب آن از حقوق اولیه انسانی است. سلامت زنان نقش مهمی در ارتقای سلامت خانواده و جامعه دارد. به همین جهت حمایت از این حق و تأمین سلامت بیولوژیکی، روانی و اجتماعی زنان از وظایف اصلی دولت ها محسوب می شود.

عباسی افزود: بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی سلامتی صرفاً به معنای فقدان بیماری و معلولیت نیست بلکه وجود رفاه و آسایش کامل جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی به معنای سلامت است.

وی با استناد به اصول مختلف قانون اساسی بخصوص اصل بیست و یکم و بیست و نهم برخورداری از حق تأمین اجتماعی، بازنشستگی، بیکاری، پیری، از کار افتادگی، بی سرپرستی، در راه ماندگی، حوادث و سوانح، نیاز به خدمات بهداشتی درمانی و مراقبت های پزشکی و بیمه همگانی را از جمله حقوق بنیادیـن آحـاد جامعه بویژه زنان برشـمرد که در تمامی جهات آن با رعایت موازین اسلامی باید تأمیـن گـردد.

عباسی افزود: منشور حقوق شهروندی نیز در مواد مختلف از جمله مواد ۳، ۹۰ حق بر سلامت زنان را به رسمیت شناخته و توجه به آن را از ضرورت های اساسی می‌داند.


منبع:ایسنا
برچسب ها: بیمه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار