کد خبر: ۶۸۱۷۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: با توجه به وضع اقتصادی کشور و جلوگیری از هزینه‌های اضافی و غیرضروری مدیریت هزینه‌ها و خود کنترلی یکی از اولویت های بیمه سلامت در سال جاری است.
صنعت بیمه -مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: در حال حاضر 716 هزار نفر در استان اردبیل زیرپوشش بیمه سلامت هستند.

 وحید خلیل اللهی  در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سازمان الکترونیکی جزوه آروزهای ما هست تا ارائه خدمت به مردم تسهیل شود، بطوری‌که تمام بیماران پرهزینه و خاص با تشکیل یکبار پرونده تمام داروهای خود را بصورت الکترونیکی دریافت می کنند.

مدیر کل بیمه سلامت استان اردبیل با اشاره به برون سپاری خدمات بیمه ای به بخش خصوصی در راستای تسهیل خدمات، افزود: در تلاش هستیم در هفته بیمه سلامت برنامه‌هایی را در راستای  توانمندسازی و آشنایی اقشار مردم با خدمات بیمه‌ای خود انجام دهیم، بطوری‌که کسب رضایت مردم اولویت اساسی ما است.

خلیل اللهی با بیان اینکه در حال حاضر 716 هزار نفر در استان اردبیل زیرپوشش بیمه سلامت هستند، یادآور شد: ما به 57 درصد مردم استان خدمات بیمه ای ارائه می دهیم، بطوری‌که این خدمات در سطح استان از طریق 26 پیشخوان انجام می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: با توجه به وضع اقتصادی کشور و جلوگیری از هزینه‌های اضافی و غیرضروری مدیریت هزینه‌ها و خود کنترلی یکی از اولویت های بیمه سلامت در سال جاری است.

دکتر خلیل اللهی اضافه کرد: برای همین بیمه سلامت استان با داروخانه ها، نظام پزشکی، نمایندگان آزمایشگاه‌ها، جامعه پزشکان و اکثر مراکز درمانی رایزنی کرده تا با تعامل و همکاری در مدیریت هزینه سال جاری نقش اساسی را ایجاد کند.

به گفته وی، برای رسیدن به نظام سلامت پیشرفته و کاهش هزینه‌های اضافی و غیر ضروری اجرای نظام ارجاع، طرح پزشک خانواده، سطح بندی و تشکیل پرونده های الکترونیکی ضروری است.

وی یادآور شد: در سال های اخیر نطام سطح بندی تا حدودی در روستاها انجام شده است ولی این مورد نیز ایده‌ال به نظر نمی رسد.

وی گفت: 3 آبان ماه سالروز تصویب بیمه سلامت است، ‌در تلاش هستیم در این هفته در راستای خدمات رسانی به مردم برنامه‌های مختلفی را اجرا کنیم.


منبع:ایسنا
برچسب ها: دارو
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار