کد خبر: ۶۸۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
معاون وزیر و مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور افزود: دولت تدبیر و امید به حمایت از بازنشستگان توجه دارد ولی اما نیاز است که این توجه و رسیدگی بیشتر شود.
صنعت بیمه -مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: در حال حاضر مجموع بازنشستگان کشوری یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است و تا ۱.۵ سال گذشته تعداد بازنشستگان به ۵۵۰ هزار نفر افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگاران، جمشید تقی زاده شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محل اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان، گفت: در حال حاضر مجموع بازنشستگان کشوری یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است.

وی بابیان اینکه تا ۱.۵ سال گذشته تعداد بازنشستگان به ۵۵۰ هزار نفر افزایش پیدا می‌کند، اظهار کرد: ۳۰ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق این بازنشستگان نیاز است و یکی از دغدغه‌های مهم بازنشستگان اجرای درست همسان‌سازی حقوق بازنشستگان است.

معاون وزیر و مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: ۹۵.۵ درصد بازنشستگان این صندوق حقوق کمتر از ۳ میلیون تومان دریافت می‌کنند و  سرجمع حقوق ماهیانه بازنشستگان ۳ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان است.

تقی زاده گفت: باید دولت و مجلس به معیشت و حقوق بازنشستگان بیشتر توجه کنند و همکاری سه قوا در این زمینه بسیار ضروری است.

وی ابراز کرد: توجه به رفاه اجتماعی بازنشستگان باعث ارتقای سلامت آنها شده و جلوی بسیاری از هزینه درمانی را می‌گیرد.

معاون وزیر و مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور افزود: دولت تدبیر و امید به حمایت از بازنشستگان توجه دارد ولی اما نیاز است که این توجه و رسیدگی بیشتر شود.

تقی زاده به تکریم بازنشستگان اشاره کرد و یاد آور شد: تکریم بازنشستگان باید به فرهنگ عمومی  در کشور تبدیل شود چرا که عمری  در دستگاه‌های اجرایی خدمت کردند.


منبع:مهر

برچسب ها: بیمه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار