کد خبر: ۶۸۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
صنعت بیمه -بر اساس اعلام دفتر آمار و محاسبات اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، تا پایان سال 96 تعداد کل ازکارافتادگان( کلی و جزئی) 138 هزار و 259 نفر است که میانگین سابقه پرداختی حق بیمه آنان 9.9 سال است.

از مجموع ازکارافتادگان این سازمان تا پایان سال گذشته، 129 هزار و 179 نفر مرد هستند که میانگین سابقه پرداخت حق بیمه آنان 10 سال است. همچنین ازکارافتادگان زن در همین مدت 9 هزار و 80 نفرهستند که میانگین سابقه پرداخت حق بیمه آنان 8.5 سال است.

حمایت مستمر از بیمه‌شدگانی که در معرض خطرات و آسیب‌های جسمی و مالی قرار می‌گیرند، یکی از مهم‌ترین کارکردهای تامین‌اجتماعی است و بر همین اساس، پس از وقوع حادثه یا ابتلا به بیماری، با ارائه خدمات توانبخشی تلاش خواهد شد تا سلامت یا قابلیت‌های سودمند، به بیمه‌شده بازگردانده شود.

علی‌رغم تلاش‌های صورت‌گرفته، چنانچه بر اثر حادثه یا بیماری، قدرت بیمه‌شده برای ادامه کار کاهش یابد و نتواند درآمد قبلی خود را کسب کند، سازمان تامین‌اجتماعی، فرد را تحت‌پوشش حمایت‌های ازکارافتادگی قرار می‌دهد.

بر اساس ماده 70 قانون تامین اجتماعی، بیمه شدگانی که طبق نظر پزشک معالج غیرقابل علاج تشخیص داده می شوند پس از انجام خدمات توانبخشی و اعلام نتیجه توانبخشی یا اشتغال چنانچه طبق نظر کمسیون های پزشکی توانایی خود را کلاً یا بعضاً از دست داده باشند به سه طریق با آنها رفتار خواهد شد: الف) هرگاه درجه کاهش قدرت کار بیمه شده 66 درصد و بیشتر باشد ازکارافتاده کلی شناخته می شود .ب) چنانچه میزان کاهش قدرت کار بیمه شده بین 33 تا 66درصد و به علت حادثه ناشی از کار باشد از کارافتاده جزئی شناخته می شود.ج) اگر درجه کاهش قدرت کار بیمه شده بین 10تا 33 درصد بوده و موجب آن حادثه ناشی از کار باشد استحقاق دریافت غرامت نقص مقطوع را خواهد داشت.

تحلیل دفتر آمار و محاسبات اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نشان می دهد،در میان رده های سابقه ازکارافتادگان، بیشترین فراوانی مربوط به سوابق 5تا9 سال است که 30درصد ازکارافتادگان را شامل می شود و فراوانی ازکارافتادگان تنها در سوابق کمتر از 5 سال نسبت به سال گذشته با ثبات نسبی روبرو بوده و درسایر رده های سنی، افزایش داشته است.

گفتنی است، تامین اجتماعی خوزستان بیشترین تعداد ازکارافتاده را پوشش داده که رده سابقه 5تا9سال در این اداره کل دارای بیشترین تعداد در میان گروه های سنی است به طوری که 31 درصد بازنشستگان این اداره کل را شامل می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار