کد خبر: ۶۹۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
صنعت بیمه - بورس در حالی اولین روز کاری هفته جدید را آغاز کرد که همچنان به روند کاهشی خود ادامه داد و در پایان معاملات امروز با افت 3918 هزار واحدی مواجه شد.

شاخص کل بورس در معاملات امروز تا 4500 واحد هم ریزش کرد و با تکرار سیر نزولی هفته گذشته در پایان معاملات امروز با افت 3918 واحدی به کانال 159 هزار و 853 واحدی سقوط کرد. بورس در هفته گذشته هم سقوط 13هزار واحدی را تجربه کرده بود.

در این میان تمام نمادهای گروه‌های بزرگی همچون فلزات اساسی، پالایشی و معدنی در محدوده منفی و صف فروش در حال معامله هستند. کارشناسان معتقدند با توجه به ریزش های اخیر قیمت سهام با همچنین گزارش های مناسب ماهانه، در نقاط جذابی برای خرید قرار گرفته اند.

ریشه‌های نوسان پایدار بازار سهام
یک کارشناس بازار سرمایه عواملی همچون کاهش جهانی قیمت نفت، رکود اقتصادی، بلاتکلیفی صنایع و ابهام در روابط بین‌المللی و اجرای برجام را از جمله دلایل ریزش و نوسان بازار سهام عنوان کرد.
محمود آقایی در گفتگو با ایبِنا با اشاره به ریزش‌های پیاپی شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها گفت: شاید مهم ترین دلیل این اتفاق را باید رشد چشمگیر شاخص و قیمت‌ها در ماه‌های گذشته عنوان کرد، چرا که پس از رشدهای اخیر که بخشی از آنها به‌ صورت هیجانی و بخشی از آن مربوط به افزایش نرخ ارز بود، منطقی است که بازار به نقطه تعادل و اصلاح برسد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: این در شرایطی است که هیچ مولفه‌ای نمی‌تواند به‌صورت پایدار و مداوم عامل رشد شاخص و قیمت‌ها در بازار سهام شود. وی اضافه کرد: از سوی دیگر رکود اقتصادی و نبود برنامه‌ای مدون برای بهبود شرایط آن نیز عامل دیگری است که چشم‌انداز روشنی را پیش روی معامله‌گران قرار نمی‌دهد؛ بنابراین نباید انتظار داشت که با وجود رکود اقتصادی بازار سرمایه روند رو به رشد خود را ادامه دهد.

آقایی افزود: بلاتکلیفی صنایع و در پی آن سرمایه‌گذاران را به صورت واضح می‌توان به عنوان مثال در عدم تعیین و اعلام قیمت خودرو عنوان کرد که اثر منفی خود را بر بازار سهام نیز گذاشته است.

منبع:آخرین خبر

برچسب ها: بورس
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار