کد خبر: ۶۹۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
صنعت بیمه -سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: بسته حمایتی بازنشستگان این سازمان تا ۱۰ روز آینده توزیع می‌شود.

انوشیر‌ان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی در حاشیه همایش روز جهانی معلولان و با اشاره به اشتغال معلولان اظهار کرد: بعد از ابلاغ قانون حمایت از حقوق معلولان باید ۳ درصد از سهمیه استخدامی همه دستگاه‌ها در اختیار آنان قرار گیرد.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه این قانون بعد از ابلاغ از اردیبهشت ماه لازم الاجراست، افزود:در صورت سرپیچی دستگاهها از این قانون، برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی هزینه‌های آموزش و حرفه آموزی معلولان را پرداخت می‌کند، تصریح کرد: سهم بیمه معلولان از سوی این سازمان به کارفرمایان پرداخت می‌شود.

بندپی با بیان اینکه در قانون حمایت از حقوق معلولان بسته تعهدات بیمه‌ای پیش بینی شده که از جمله آن می‌توان به تعهدات بیمه‌ای برای بیماران اوتیسمی اشاره کرد، گفت: آیین‌نامه‌های اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان تهیه شده است و علی رغم اینکه این قانون بعد از تصویب بودجه سال ۹۷ تصویب شد؛ با همکاری مجلس و دولت حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این قانون در نظر گرفته شد.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در مورد زمان پرداخت بسته حمایتی به بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: بسته حمایتی برای بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی تا ۱۰ روز آینده توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بسته حمایتی با متوسط ٢٠٠ هزار تومان به تمام افرادی که حقوق کمتر از ۳ میلیون تومان دارند پرداخت می‌شود، افزود: همچنین افرادی که از دریافت بسته جا مانده‌اند و حقوق کمتر از ٣ میلیون تومان دارند می‌توانند به بهزیستی و کمیته و امداد امام خمینی مراجعه کنند.

وی در خصوص تشکیل پرونده الکترونیکی سنوات بیمه گفت: پرونده الکترونیکی بیمه شدگان در مراکز ملکی تامین اجتماعی تا پایان آذر ماه تشکیل می‌شود. با بیمه سلامت نیز پیش از این تفاهم نامه‌ای منعقد شده بود تا از اطلاعات هم استفاده کنیم و براین اساس هر فردی که از دو جا دفترچه داشته باشد حذف می‌شود. پیش نویس این طرح به شورای عالی سلامت رفته است.منبع:باشگاه خبرنگاران
برچسب ها: تامین اجتماعی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار