کد خبر: ۷۱۷۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
پسته یکی از گران‌ترین اقلام آجیل است. در بازار شب عید امسال قیمت هر کیلو پسته بین 200 تا 260 هزار تومان در نوسان است.
صنعت بیمه -«آجیل نمی‌خریم.» این را خیلی‌ها می‌گویند. بررسی‌های خبرنگار پول نیوز  نشان می‌دهد که امسال که قیمت آجیل نسبت به سال گذشته بیش از 2.5 برابر شده است، خیلی‌ها تصمیم گرفته‌اند آجیل را از پذیرایی نوروزی حذف کنند.


با این وجود گشت و گذار خیابانی در این روزها نشان می‌دهد که پشت در واحدهای فروشی که قیمت مناسب‌تری برای آجیل شب عید خود در نظر گرفته‌اند، صف تشکیل شده است. به نظر می‌رسد که مردم به دو دسته تقسیم شده‌اند.

پسته یکی از گران‌ترین اقلام آجیل است. در بازار شب عید امسال قیمت هر کیلو پسته بین 200 تا 260 هزار تومان در نوسان است. آجیل‌های مخلوط با کیفیت قابل قبول هم حداقل کیلویی 200 هزار تومان، قیمت گذاری شده‌اند.

هر کیلو بادام هندی خشک در بازار تهران 200 تا 220 هزار تومان قیمت‌گذاری شده اما مغازه‌های سطح شهر قیمت‌های گران‌تری را برای این قسم از خشکبار در نظر گرفته‌اند. بادام درختی هم بین 150 تا 180 هزار تومان قیمت خورده است.

گردوی با پوست کیلویی 70 تا 90 هزار تومان و مغز گردو در این روزهای پایانی سال 97، 130 هزار تومان ارزش دارد. توت خشک به کیلویی 180 هزار تومان رسیده و کشمش کیلویی حداقل 60 هزار تومان است.

آرامش در بازار شیرینی شب عید

اما در بازار شیرینی چه خبر است؟ بررسی‌های خبرنگار پول نیوز نشان می‌دهد که هر کیلوگرم شیرینی دانمارکی و زبان بین 20 تا 22 هزار تومان نرخ‌گذاری شده است.

همچنین در حالی که نرخ مصوب کیک یزدی، کیلویی 15 هزار تومان است، واحدهای مختلف آن با قیمت کیلویی 18 هزار تومان هم می‌فروشند.  

البته به گفته علی بهره‌مند رییس اتحادیه شیرینی فروشان و قنادان قیمت هر کیلوگرم از شیرینی‌های مذکور در قنادی‌های درجه 2، کیلویی 2 هزار تومان پایین‌تر است.  بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت شیرینی در شب عید امسال چندان افزایش پیدا نکرده است. یکی از دلایل این عدم افزایش قیمت را می‌توان تمهیدات دولت دانست چرا که برای تامین بخشی از نیاز این صنف، شکر تنظیم بازاری به قیمت هر کیلو گرم 3 هزار تومان، به واحد‌های صنفی در این حوزه تعلق گرفته است.
منبع:پول نیوز
برچسب ها: آجیل شب عید
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار