کد خبر: ۷۱۷۸۰
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
محمدتقی آبایی در حاشیه جلسه هم اندیشی تشکل‌های کارگری استان اظهار کرد: در این جلسه کارگران و نمایندگان کارگر به بیان دغدغه ها و مشکلات خود در بحث کار و تولید پرداختند و نقطه نظرات خود را در این رابطه بیان کردند.
صنعت بیمه -مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی از رشد 5 درصدی تشکل های کارگری و کارفرمایی در سال جاری خبر داد و افزود: در حال حاضر تعداد 88 شرکت در استان مرکزی دارای حقوق معوق کارگری هستند.
 محمدتقی آبایی در حاشیه جلسه هم اندیشی تشکل‌های کارگری استان اظهار کرد: در این جلسه کارگران و نمایندگان کارگر به بیان دغدغه ها و مشکلات خود در بحث کار و تولید پرداختند و نقطه نظرات خود را در این رابطه بیان کردند. با توجه به شرایط حساسی که در حال حاضر وجود دارد، این انتظار از نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی وجود دارد که در کنار هم دیگر قرار بگیرند.

وی در ادامه سخنان خود گفت: دغدغه های کارگر، دغدغه های کارفرما هم به حساب می آید و شرایطی که در جامعه فعلی ما حاکم است به تمامی مردم برمی‌گردد. خوشبختانه همکاری خوبی را از تمامی تشکلات کارگری شاهد هستیم و کارگران نیز دغدغه دولت و کارفرما را دارند.

آبایی با بیان اینکه انتظار می رود که پایان سالی آرام را در حوزه کارگری و کارفرمایی داشته باشیم، اضافه کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی که در سال جاری به وجود آمد، تعداد 88 شرکت در مجموع دارای 271 ماه حقوق معوق شده اند که در حدود 10 هزار نفر از کارگران استان را در برمی گیرد. این رقم در مقایسه با جامعه کارگر استان مرکزی که تقریبا 200 هزار بیمه شده سازمان تامین اجتماعی را شامل می شود، زیر 3 درصد است که از این حیث استان مرکزی از مقدار متوسط کشور نیز پایین تر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی به وجود 198 هزار کارگر مشمول ماده 148 در استان مرکزی اشاره کرد و افزود: همه این افراد بیمه شده سازمان تامین اجتماعی هستند و در حال حاضر 219 تشکل کارگری و کارفرمایی فعال در استان مرکزی وجود دارد که نسبت به سال گذشته تقریبا 5 درصد افزایش داشته است. از این تعداد، 46 مورد شورای اسلامی کار، 89 مورد نمایندگی کارگری، 45 مورد انجمن صنفی کارفرمایی، 29 مورد انجمن صنفی کارگری و 10 مورد کانون بازنشستگان هستند.


منبع:ایسنا
برچسب ها: حقوق
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار