کد خبر: ۷۱۷۹۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
حجت ادامه داد: با توجه به آنکه اکثر مردم خرید مرغ برای تامین نیاز شب عید خود را انجام داده اند، از این رو نوسان خاصی در روز‌های آتی در بازار متصور نخواهیم بود.
صنعت بیمه - عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی، از کاهش ۵۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌های اکثر مناطق ۱۴ هزار و ۸۰۰ تا ۱۶ هزار تومان است.

وی با انتقاد از عرضه مرغ با نرخ بالای ۱۶ هزار تومان در خرده فروشی‌ها افزود: اگرچه در برخی مناطق مرغ با نرخ‌های ۱۶ هزا و ۵۰۰ تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان در مغازه‌ها عرضه می‌شود، اما به سبب کاهش نرخ مرغ از روز گذشته در بازار، فروش با نرخ بالاتر از ۱۶ هزار تومان اجحاف در حق مصرف کنندگان است.

حجت ادامه داد: با توجه به آنکه اکثر مردم خرید مرغ برای تامین نیاز شب عید خود را انجام داده اند، از این رو نوسان خاصی در روز‌های آتی در بازار متصور نخواهیم بود.

این مقام مسئول با انتقاد از سیاست وزارت جهاد کشاورزی در اجرای قیمت‌های دستوری تنظیم بازار گفت: با توجه به آنکه تمامی مرغداران نتوانستند با نرخ متعادل نهاده مورد نیاز خود را خریداری کنند، بنابراین این امر موجب شده است تا مرغ با نرخ‌های متفاوتی در بازار عرضه شود که اجرای سیاست وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار می‌تواند بر تنش قیمت و التهاب بازار دامن بزند.

وی در ادامه افزود: با توجه به مشکلات تردد کامیون‌ها در ایام پایانی سال و مشکلات و چالش‌های پیش روی مرغداران در تامین نهاده ها، انتظار بر آن بود که وزارت جهاد کشاورزی سیاست تنظیم بازار و اجرای قیمت‌های دستوری را از ابتدای سال جدید اعمال می‌کرد چرا که از ۱۵ فروردین فعالیت در تمامی حوزه‌ها به روند عادی باز می‌گردد.

به گفته حجت، تشدید سیاست تنظیم بازار از سوی وزارت جهاد کشاورزی موجب شده است تا کشتارگاه‌ها نتوانند مرغ تولیدی خود را به بازار عرضه کنند که در نهایت این امر به سبب کمبود عرضه مرغ نوساناتی را در بازار ایجاد خواهد کرد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه تعطیلی کشتارگاه‌ها در روز‌های نخست سال تاثیری بر بازار مرغ ندارد، اظهار کرد: با توجه به سیر جمعیت از تهران به مناطق شمالی و جنوبی در ایام عید، فعالیت کشتارگاه‌ها در شهر‌های مهمان پذیر و عرضه مرغ منجمد از سوی پشتییانی امور دام در شهر‌های پرتقاضا پیش بینی می‌شود که اگر دستکاری در بحث قیمت ایجاد نشود، نوسان خاصی در بازار اتفاق نخواهد افتاد.

وی با اشاره به اینکه آشفتگی بازار نهاده‌های دامی همچنان ادامه دارد، بیان کرد: با توجه به برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای کنترل بازار نهاده‌ها پیش بینی می‌شود که چالش‌های پیش روی مرغداران در تامین ذرت و کنجاله سویا مورد نیاز مرتفع شود.

حجت در پایان نرخ مصوب هر کیلو ذرت را یک هزار و ۳۵۰ و کنجاله سویا را ۲ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که مرغداران هر کیلو ذرت را با نرخ یک هزار و ۶۰۰ تا یک هزار و ۷۵۰ و کنجاله سویا با نرخ ۵ هزار تومان از بازار آزاد خریداری می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
برچسب ها: مرغ
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار