کد خبر: ۷۶۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۰۰
صنعت به عنوان یکی از عوامل موثر در پیشرفت و توسعه کشور با ریسک های متفاوتی روبروست و بیمه به عنوان ضامن آرامش و آسایش صنعتگران می تواند نقش مهمی در پیشبرد اهداف صنعتی کشور داشته باشد

صنعت بیمه؛ داود ربیعی  سال حمایت از تولید ملی،کار و سرمایه ایرانی فرصت مناسبی بود تا فاصله میان صنعت و بیمه به حداقل برسد.فرصتی که اهالی صنعت در ابتدای سال از آن یاد کردند.صنعت به عنوان یکی از عوامل موثر در پیشرفت و توسعه کشور با ریسک های متفاوتی روبروست و بیمه به عنوان ضامن آرامش و آسایش صنعتگران می تواند نقش مهمی در پیشبرد اهداف صنعتی کشور داشته باشد.

«در زمینه بیمه های عمومی، تمامی تولید کنندگان و صنعتگران به نوعی تحت پوشش قرار دارند ولی آنچه صنعت بیمه را وارد مرحله جدیدی از فعالیت های خود می کند، تعامل آن با صنایع و بخصوص صنایع ریسک پذیر است.»

دبیر انجمن کارخانجات صنایع ریخته گری ایران با بیان این مطلب به پایگاه خبری صنعت بیمه افزود: چند سالی است که در زمینه بیمه مسئولیت و درمان وارد شده ایم و با استقبال خوب صنعتگران مواجه شده ایم ولی در زمینه بیمه های تضمین کیفیت کالا و همچنین صادرات محصولات صنعتی نیازمند تعامل بهتر بیمه هستیم.
 
عبدالحمید قدیمی افزود: بیمه به عنوان پشتیبان صنعت می تواند همکاری خوبی با صنعت ریخته گری داشته باشد ولی نقاط مبهم و گنگ در برخی آیین نامه های بیمه ای به عنوان مانعی برای همیاری به شمار می رود.به عنوان مثال در آیین نامه بیمه های آتش سوزی شرط ها و اصولی مطرح می شود که شاید در خسارت های احتمالی بیان نشود و همین عوامل راه را برای همکاری بیشتر با صنعتگران سد می کند.
 
وی در ادامه اظهار کرد: تعریف ریسک در شرکت های بیمه ای متفاوت است و نظر کارشناسان بیمه که بطور معمول از کارشناسان دادگستری هستند با نظر کارشناسان صنعتی تفاوت دارد و وحدت بخشی به تعاریف صنعتی ضروری است.
 
در این میان، آرمان خالقی، نایب رییس خانه صنعت و معدن ایران نیز در گفتگو با پایگاه خبری صنعت بیمه اظهار کرد:« پیشرفت هر صنعتی متکی به تعادل در عرضه و تقاضا است و بطور حتم با افزایش تقاضا بر میزان عرضه افزوده می شود و صنعت بیمه نیز از این امر مستثنی نیست.تقاضا در صنایع و معادن به صورت بالقوه وجود دارد و بهره گیری از این توان هنر متولیان صنعت بیمه است.»
وی در ادامه افزود: بیمه در همه کشورهای صنعتی به عنوان پشتیبان و بستری برای اطمینان خاطر صنعتگران به شمار می رود و رشد صنایع کشور تاثیر مستقیمی بر رشد اقتصادی و به تبع آن صنعت بیمه دارد.
 
خالقی، تصریح کرد: بیمه در کشور ما توانسته است به خوبی در برخی از گرایش های عمومی وارد شود ولی در زمینه های تخصصی اشتیاق کمتری از سوی شرکت های بیمه ای صورت گرفته است.
وی در ادامه افزود: محصولات صنعتی زمینه خوبی بیمه شدن به شمار می رود. در کشور ما تنها خودرو به عنوان یک محصول صنعتی تحت پوشش بیمه قرار گرفته است و در صورتی که محصولات صنعتی نیز تحت پوشش بیمه قرار گیرند، می توانند اعتماد مردم به کالای ایرانی را افزایش دهند.
 
خالقی در زمینه تبعات مثبت بیمه شدن محصولات صنعتی اظهار کرد: مردم ،جامعه هدف تولیدکنندگان به شمار می روند و پیروزی در بازار فروش، عامل موفقیت تولید کننده است.بیمه محصولات صنعتی، می تواند در کنار فاکتورهایی مثل گارانتی و خدمات پس از فروش قرار گیرد و تولید کنندگان را از هم متمایز کند.مردم زمانی به سوی مصرف کالای داخلی ترغیب می شوند که از صحت و سلامت آن اطمینان داشته باشند و بیمه می تواند عامل اطمینان از خرید باشد.
 
وی در پایان صحبت های خود با اشاره به رقابت تولید کنندگان در بازارهای جهانی از مدیران صنعت بیمه خواست تا با همکاری و همیاری با صنعتگران، صنایع و معادن کشور را در مسیر پیشرفت و رشد اقتصادی یاری دهند.
 
به نظر می رسد صنعت بیمه در حوزه صنعت دارای نقاط مبهم بسیاری است که باید مورد توجه مدیران قرار گیرد.تعامل بیشتر صنعت و بیمه  می تواند به سود اقتصاد کشور تمام شود.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
-
|
۰۶:۱۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۶
0
0
مردم زمانی به سوی مصرف کالای داخلی ترغیب می شوند که از صحت و سلامت آن اطمینان داشته باشند و بیمه می تواند عامل اطمینان از خرید باشد.خوب جمله ای گفتی آقای قدیمی ولی ما هم یک سوال داریم چه زمانی میتوانیم به این خرد فرهنگی برسیم که چون بیمه هست زیاد به کیفیت نپردازیم؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار