کد خبر: ۷۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۵:۵۰

صنعت بیمه - به گزارش پولی مالی، حسن سماک امانی مدیر بیمه های آتش سوزی بیمه کوثر گفت: بخش عظیمی از بیمه شدگان آسیب دیده زلزله آذربایجان شرقی را آحاد شریف نیروهای مسلح (اعم از بازنشسته، مستمری بگیران ، وظیفه بگیران) ، کارکنان شاغل سپاه و وزارت دفاع تشکیل می دهند که این گروه دارای پوشش بیمه زلزله برای خانه و اثاثیه خود از شرکت بیمه کوثر می باشند.

 

 

 

وی در ادامه با تکرار این موضوع که زلزله یک حادثه طبیعی است ، اینکه آماده نباشیم غیر طبیعی است، گفت: در هنگام بروز هر حادثه ای آماده ارائه خدمات به بیمه شدگان خود هستیم ، همانگونه که در پی وقوع زلزله آذربایجان شرقی که استان های همجوار آذربایجان غربی و اردبیل نیز متاثر از آن بوده اند، بلافصله پس از اعلام بالغ بر 2000 فقره مورد خسارت به شرکت بیمه کوثر در اولین ساعات وقوع حادثه ده اکیپ از کارشناسان مجرب بیمه کوثر از استان های آذربایجان غربی ،اردبیل،گیلان ، مازندران، ایلام ، زنجان ، کردستان و لرستان منازل حدود 1700حادثه دیده را مورد بازدید قرار دادند.

 

 

 

مدیر بیمه های آتش سوزی بیمه کوثر ادامه داد: همزمان با کارشناسی خسارت ، 12 اکیپ از کارشناسان ستاد شرکت در منطقه مستقر شده و کار پرداخت خسارت به آسیب دیدگان در حال انجام می باشد.

 

 

 

وی در خصوص خسارت های پرداخت شده تا این لحظه نیز گفت: 600 پرونده خسارت بالغ بر 12میلیارد ریال خسارت از شرکت بیمه کوثر دریافت نموده اند و مابقی پرونده ها نیز در حال پرداخت می باشد.

 

 

 

سماک امانی پیش بینی کرد بر اساس پرونده های موجود بالغ 30 میلیارد ریال خسارت باید توسط بیمه کوثر به بیمه شدگان زیان دیده زلزله آذربایجان پرداخت گردد.

 

 

 

مدیر بیمه های آتش سوزی بیمه کوثر در ادامه به کاهش نرخ حق بیمه آتش سوزی اشاره کرده و اظهار داشت: با کاهش نرخ حق بیمه ها در بخش بیمه های آتش سوزی ، مردم می توانند با کنارگذاشتن پول خرید روزانه یک عدد آدامس برای خرید یک بیمه نامه آتش سوزی با پوشش سرمایه 30 میلیون تومانی اقدام نمایند.

 

 

 

وی ادامه داد: با قرار گرفتن بیمه آتش سوزی در سبد خرید خانواده های ایرانی ، در هنگام بروز حوادث طبیعی دیگر نیازی به کمک های مالی دولت در جهت جبران خسارت ها نخواهد بود.

 

 

سماک امانی در پایان از آمادگی این شرکت جهت صدور بیمه آتش سوزی با پوشش زلزله برای آحاد جامعه خبر داد و اظهار امیدواری کرد مردم بیش از گذشته نسبت به خرید این بیمه نامه توجه نشان دهند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار