کد خبر: ۷۸۸۷
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۷
فرماندار گنبدکاووس:
فرماندار شهرستان گنبدکاووس گفت: همه شهرهای این شهرستان از بیمه همگانی تجاری و مسکونی برخوردار شدند.

صنعت بیمه -  فرماندار شهرستان گنبدکاووس گفت: همه شهرهای این شهرستان از بیمه همگانی تجاری و مسکونی برخوردار شدند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، نورالله نوراللهی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: با توجه به برنامه استان و همراهی شهرداران شهرستان برای افزایش ایمنی شهروندان در برابر بلایای طبیعی تمامی شهرهای استان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

 

وی تصریح کرد: این شهرستان از مناطق پیشروی استان در موضوع بیمه است و برای بیمه همگانی روستاها نیز اقداماتی انجام گرفته که امیدواریم با همراهی دهیاران این موضوع نیز تحقق یابد.

 

فرماندار شهرستان گنبدکاووس با اشاره به برنامه‎های پیشگیری از سیل در شهرستان گنبدکاووس گفت: در زمینه پیشگیری تاکنون برنامه‎های آموزشی مختلفی از جمله برنامه آموزشی چهار روزه «غدیر» برای اعضای شورای هماهنگی شهرستان برگزار شده است.

 

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان گنبدکاووس اضافه کرد: ایمن‎سازی غیرسازه‎ای 100 مدرسه شهرستان گنبدکاووس از دیگر اقدامات ایمن‎سازی این شهرستان بوده است.

 

نوراللهی از استقرار سه کانکس کامل امدادی در روستاهای این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: انتظار می‎رود با توجه به تعداد و پراکندگی روستاهای این شهرستان حداقل سه کانکس دیگر نیز به این شهرستان اختصاص یابد.

 

وی بیان داشت: کانکس امدادی شامل لوازم امداد و نجات از جمله کمک‎های اولیه وسایل اطفای حریق و دیگر وسایل مورد نیاز ایمنی است که توسط اداره کل مدیریت بحران و همکاری هلال احمر به تعداد 33 روستای استان اختصاص داده شده و تحت مدیریت دهیاران قرار دارد.

 

فرماندار شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اهمیت اطلاع‎رسانی مناسب به شهروندان از شرایط جوی از هواشناسی استان خواست تا نرم‎افزار سیستم هوانما را در این شهرستان نصب کند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: در صورت اختصاص این نرم‎افزار این آمادگی وجود دارد تا این سیتم بر تابلوی الکترونیکی بزرگ شهر گنبدکاووس نیز نصب شود تا مردم لحظه به لحظه از وضعیت آب و هوای شهرستان آگاه شوند.

 

به گفته وی با توجه به کشاورزی بودن منطقه و شرایط جوی و بروز سیل‎های متعدد ضرورت نصب هوانما در این شهرستان ضروری است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار