کد خبر: ۹۰۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۱
مدیرعامل بیمه توسعه:
مدیرعامل بیمه توسعه ضمن انتقاد از تخریب برخی نوآوری‌ها در صنعت بیمه گفت: گرفتن حق بیمه اتکایی اجباری در شرایط فعلی توسط بیمه مرکزی اقدام درستی است.

صنعت بیمه -   قدرت‌الله اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد دریافت حق بیمه اتکایی اجباری در رشته‌های بیمه گفت: با توجه به توانگری مالی نسبتاً ضعیف شرکت‌های بیمه  در شرایط فعلی اخذ این حق بیمه توسط بیمه مرکزی کار صحیحی است.

 

مدیرعامل شرکت بیمه توسعه افزود: البته با توجه به مصوبه اخیر دولت مبنی بر افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه به 250 میلیارد تومان در آن زمان نیاز به اتکایی اجباری کمتر خواهد بود اما تا آن وقت بیمه مرکزی باید این مبلغ را در برخی رشته‌ها نظیر اتومبیل بگیرد.

 

وی در مورد دلایل عدم رغبت بیمه‌گران به نوآوری در ایجاد رشته‌های جدید بیمه‌ای گفت: یکی از دلایل این است که نوآوری‌هایی که بعضاً توسط شرکت‌ها صورت می‌گیرد، در خود صنعت بیمه تخریب می‌شود.

 

اسدی تصریح کرد: برای نمونه بیمه توسعه مبتکر ایجاد بیمه تضمین کیفیت ساختمان بود که هدف آن استانداردسازی ساخت واحدهای مسکونی بود و بر اساس آن بازرس بیمه باید از ابتدای خاک برداری تا پایان کار بر تمام فرایند ساخت نظارت داشته باشد.

 

وی اضافه کرد:  اما بعد از مدتی برخی کارفرمایان تمایل خود را برای اجرای فعالیت‌ها طبق ضوابط شرکت بیمه از دست دادند چون به آنها اجازه تخلف در ساخت را نمی‌داد و اصطلاحأ برایشان صرف نمی‌کرد.

 

وی افزود: به همین دلیل مجموعه ما هم‌اکنون که مبتکر این بیمه بودیم کمترین تعداد از این بیمه‌نامه را صادر می‌کنیم.

 

مدیرعامل بیمه توسعه با بیان اینکه در واقع این بیمه‌نامه از هدف اصلی خود دور شده گفت: شرکت‌های بیمه و بیمه مرکزی نباید اجازه بدهند این رشته بیمه‌ای از مسیر اصلی خود خارج شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار