کد خبر: ۹۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۴
شرکت بیمه اتکایی "سوئیس ری" دومین شرکت بزرگ بیمه در جهان اعلام کرد که این شرکت در کل سال ۲۰۱۲ میلادی، ۴.۲ میلیارد دلار درآمد خالص داشته است.

صنعت بیمه -  شرکت بیمه اتکایی "سوئیس ری" دومین شرکت بزرگ بیمه در جهان اعلام کرد که این شرکت در کل سال 2012 میلادی، 4.2 میلیارد دلار درآمد خالص داشته است.

 

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از سایت فایننشال، در بیانیه ای منتشر شده از سوئیس ری آمده است "این درآمد به دلیل سوددهی بالایی بیمه اتکایی در بخش بیمه اموال و تصادفات و همچنین سرمایه گذاری های مناسب بوده است."

 

شرکت بیمه اتکایی سوئیس ری (Swiss Re) قدیمی ‌ترین شرکت بیمه از این نوع و یکی از بزرگترین شرکت ‌های بیمه دنیا است. این شرکت به دلیل فعالیت ‌های بین ‌المللی و اعتبار بیمه‌ ها در جهان زبانزد است. بخش اصلی فعالیت این شرکت در انتقال ریسک، تامین مالی برای ابقای ریسک و مدیریت سرمایه است. سوئیس ری بیش از 70 دفتر در 30 کشور جهان دارد.

 

"میخائیل لیز" مدیر اجرایی این شرکت در این باره گفت: این نتایج نشان می دهد که استراتژی های ما موثر بوده است و می توانیم به اهداف مالی تعیین شده تا سال 2015 دست یابیم.

 

او ادامه داد: 2012، نخستین سالی است که ما تحت همکاری های زیرساخت جدید فعالیت کردیم و تمامی بخش ها و شعبه های ما نیز سال خوبی را پشت سر گذاشته اند.

 

بیمه اتکایی به ‌طور حرفه‌ای در سال 1840 در کلن آلمان آغاز شد و اولین شرکت که به طور تخصصی به این کار می‌ پرداخت، در سال 1846تاسیس شد. سوئیس نخستین کشور خارج از آلمان بود که از این ایده استفاده کرد. سوئیس برای توسعه این نوع بیمه با فراهم آوردن زیرساخت ‌های تئوریکال، تلاش زیادی انجام داد و اولین قدم‌ ها را برای بین ‌المللی شدن برداشت.

 

در سال 2001 و در زمان حمله تروریستی به برج‌ های مرکز تجارت جهانی، شرکت زیانی معادل 19میلیارد دلار را گزارش کرد که یکی بزرگترین زیان‌ های وارده به شرکت‌ ها تا آن زمان بود

.

این شرکت پیش از این اعلام کرده بود که به دنبال وقوع طوفان سندی در سواحل شرقی ایالات متحده آمریکا، باید ۹۰۰ میلیون دلار خسارت به بیمه گذاران خود پرداخت کند و کل خسارت بیمه‌ ای طوفان سندی حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون برآورد می ‌شود.

 

بنا بر این گزارش، درآمد خالص این شرکت سوئیسی 4.2 میلیارد بوده است که با مقایسه با درآمد 2.6 میلیارد دلاری این شرکت در سال 2011، رشد قابل چشمگیری به شمار می آید.

 

میخائیل لیز در ادامه گفت: این نتایج امتیاز ویژه ای در تاریخ 150 ساله این شرکت است و اکنون از فرصت های بی نظیری برای حرکت به سمت جلو برخورداریم.

 

او ادامه داد: در بازار بالغ کنونی ما بر خلاقیت های بیشتر و ارائه محصولاتی با کیفیت بالا متمرکز خواهیم شد. سوئیس ری برای نگاهی مثبت به آینده دلایل بسیار زیادی دارد. ما می توانیم از مردم و دیگر شرکت ها به طور کامل حمایت کنیم هرچند که حوادث طبیعی غیرقابل پیش بینی هستند.

 

به گفته مدیر اجرایی سوئیس ری، سرمایه گذاری در بخش های خصوصی، بسیار سودآور هستند اما در نظر گرفتن مدیریت ریسک برای حفظ جایگاه در بازارهای بین المللی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار