مدیر عامل بیمه دانا:
نقش مهم کاهش خسارت در صنعت بیمه

صنعت بیمه - تغییر رویه‌ی تعیین نرخ حق بیمه در بیمه شخص ثالث نقش مهمی بر کاهش خسارت در صنعت بیمه دارد.

صادق مدیرعامل شرکت بیمه دانا در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران گفت: در حال حاضر متاسفانه بیمه‌نامه شخص‌ثالث براساس بیمه‌خودرو اجرا می‌شود اما در واقع این خودرو نیست که باعث تصادف می‌شود بلکه نحوه استفاده از آن توسط فرد منجر به خسارت ناشی از تصادف می‌شود.

مدیر عامل بیمه‌دانا افزود: به همین منظور کارشناسان بیمه مرکزی و سندیکای بیمه‌گران در حال بررسی تغییر ریسک از خودرو به فرد براساس ثبت سوابق رانندگان هستند تا اقدامات لازم را برای اصلاح به موقع بیمه‌نامه شخص ثالث در مورد تغییر ریسک از خودروبه فرد به مرحله اجرا بگذارند.

وی در مورد بحث بیمه‌های تکمیلی درمان با اشاره به هزینه‌های بالای درمان در کشور گفت: بین بیمه‌های درمان و شرکت‌های‌بیمه تناسبی وجود ندارد که بخش عمده آن مربوط به بالا بودن هزینه‌های درمان است.

مدیر عامل بیمه دانا گفت: در این رابطه بیمه مرکزی اعلام کرده درصورتی که خسارت‌های مربوط به بیمه‌ تکمیلی درمان بالای 85 درصد باشد هزینه آن براساس بیمه‌نامه‌های گروهی توسط شرکت‌های بیمه پرداخت می‌شود و به همین علت بیمه مرکزی اجازه صدور بیمه‌نامه تکمیلی درمان به صورت انفرادی را تاکنون نداده است.