سقوط دلار به دنبال اظهارات افترا آمیز ترامپ
صنعت بیمه - ارزش دلار در برابر ارزهای اصلی جهان به دنبال اتهامات دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا به چین و اروپا مبنی بر دستکاری عمدی ارز در حدود ۰.۶ درصد پایین آمد.

به گزارش سی ان بی سی، به دنبال انتشار پیام توئیتری دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا مبنی بر متهم کردن چین و اتحادیه اروپا به دستکاری عمدی یوآن و یورو و نیز پایین نگه داشتن نرخ بهره، بازار ارز به این اظهارت واکنش نشان داد و تاثیر منفی بر روی دلار آمریکا گذاشت.

در همین حال پیام توئیتری ترامپ در ۲۴ ساعت گذشته منجر به افزایش ارزش یورو، یوآن و ین در برابر دلار شد و شاخص دلار آمریکا که ارزش پول ایالات متحده را در برابر سبدهای اصلی ارز جهان نشان می دهد در حدود ۰.۶ درصد کاهش پیدا کرد و دلار را در مسیر بدترین عملکرد روزانه خود در ماه جاری میلادی قرار داد.

پایین نگه داشتن ارز باعث می شود که واردات برای کشورها به ارز کشور مبداء ارزانتر باشد و این موضوع باعث می شود که واردات کالاهای آمریکایی برای کشورها گرانتر تمام شود و در نتیجه بر روی تراز تجاری آمریکا تاثیر منفی می گذارد. بر پایه این گزارش، ترامپ برآورد کرد که نابرابری های ارزی اتحادیه اروپا ۱۵۰ میلیارد دلار به آمریکا هزینه وارد کرده است.


منبع:ایبِنا