6 واقعیت درباره طاسی از نوع مردانه
صنعت بیمه -یک مطالعه که در مجله Men’s Journal منتشر شده، می‌گوید حدود 50 درصد از مردانو به خصوص مردان حدود 50 ساله یا بیشتر، به طاسی مردانه دچار می‌شوند. چه از دسته مردانی باشید که برای نگه داشتن موهای خود به هر دستاوزی و راه حلی چنگ می‌زنند و چه این سرنوشت را پذیرفته باشید، واقعیت هایی در این باره وجود دارد که باید بدانید.

بیشتر محصولات مراقبت از مو، موثر نیستند. فریب تبلیغات نام‌های تجاری موجود در بازار را نخورید که این‌ها از طاسی شما، فقط به دنبال کسب سود‌های تجاری اند. بر اساس گزارشی که در نشریه Men’s Journal منتشر شده، سودهای حاصل از این صنعت ریزش مو و مراقبت از مو، برای نام های تجاری چیزی در حدود 2.5 میلیارد دلار است و خبر بد این که، هیچ کدام از آن ها کارایی چندانی ندارند و بی فایده هستند.

به مادر خود شکایت نکنید. شاید از اطرافیان خود زیاد شنیده باشید که این ارث از طرف مادر شما به شما رسیده و البته، واقعیت هم دارد. در واقع مطالعات علمی نشان می‌دهد که ژن طاسی و ریزش موی اولیه کروموزوم X است که از مادر به ارث می رسد،‌ اما باز هم بر اساس مطالعات، در مردانی که پدرانی طاس دارند، بیشتر از کسانی که پدران شان طاس نیستند، احتمال طاسی وجود دارد.

علم می گوید طاس ها جذاب اند. برای آن دسته از مردانی که به شدت از دست دادن موهای خود رنج می برند، این خبر خوشایند است. مطالعه ای در سال 2016 نشان می دهد که مردان طاس، در دید خانم ها نسبت به مردان دیگر، قدرتمند تر، مردانه تر و جذاب تر به نظر می رسند.

رسیدگی بیش از اندازه منجر به طاسی می شود. شانه زدن بیش از حد مو، حالت دادن موها با انواع محصولات وابزار های حرارتی و غیره، به خصوص زمانی که موخیس باشد، به ریزش مو و در نهایت طاسی منجر می شود.

احتمال از دست موها به طور تدریجی وجود دارد. شاید همین حالا که در حال خواندن این مطلب هستید، موهای شما در حال ریزش باشد. در واقع بر اساس مطالعات، 50 درصد از ریزش موهای مردانه محسوس و قابل دیدن نیست و به طور تدریجی رخ می دهد. بنابراین، ممکن است زمانی که برای پیشگیری و مراقبت از ریزش مو اقدام می کنید، دیر شده باشد و دیگر کار از کار گذشته باشد.

تراشیدن سر برای افزایش رشد مو و جلوگیری از ریزش مو یک افسانه است. این تصور از مویی که مجددا رشد کرده و به نظر ضخیم تر و قوی تر می رسد، کاملاً اشتباه است. مویی که تازه رشد کرده، نسبت به تار موی مخروطی معمولی، فقط ضیم تر به نظر می سرد و واقعیت ندارد.
منبع:بهداشت نیوز